TIP OD VÁS: Krádež KATALYZÁTOROV zaznamenaná aj v TOPOĽČANOCH

0

Krádeže katalyzátorov sa postupne rozmáhajú po veľkom území Slovenska. Kvalitnejšie zabezpečenie áut upriamuje pozornosť autičkárov na krádež ich komponentov, ako napríklad katalyzátora.

PRIAMO Z TOPOĽČIAN

Nejednou obeťou sa takmer stal aj náš FB fanúšik. Podľa jeho informácií sa dnes v piatok okolo 5.00 hodiny rannej pokúsila posádka BMW, pravdepodobne so Šalianskou ŠPZ (SA), na Ul. P.O. Hviezdoslava (pri garážach) odcudziť katalyzátor na automobile Opel Astra typ G. Autičkárov sa však podarilo susedom vyrušiť, ostal po nich však už tento poškodený diel.

* Ak máte bližšie informácie k tomuto skutku, dajte nám vedieť, alebo ich oznámte polícií.

KRÁDEŽ DEŇ PO DNI

S podobným problémom, ale už odcudzeného katalyzátora sa mali obyvatelia Topoľčian údajne stretnúť v predchádzajúci deň, kde sa autičkárom podarilo odcudziť katalyzátor na tom ISTOM TIPE VOZIDLA.

AKO SPOZOROVAŤ ZLODEJOV

Postup autičkárov pri krádeži katalyzátora je vždy podobný – vyhliadnu si auto vybavené katalyzátorom, dostanú sa k nemu a poležiačky bez zdvíhania vozidla (niekedy aj s použitím bežného zdviháku) a pomocou reťaze na potrubie alebo akumulátorovej uhlovej brúsky vykroja katalyzátor z výfukového systému.

PREČO SA ZLODEJI ZAMERALI NA KATALYZÁTORY?

Katalyzátory ale aj DPF/FAP filtre (filtre pevných častíc) sú lukratívnym tovarom u obchodníkov na internete či iných výkupových „kšeftárov“. Ceny za katalyzátor si určuje sám trh a záleží od jeho výrobcu ale aj stavu komponentu. Cena sa môže vyšplhať aj okolo 500 eur.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.