V TOPOĽČIANSKEJ NEMOCNICI SA DNES ODOVZDÁVALI NOVÉ OPERAČNÉ SÁLY

0

Dnešný deň 3. februára 2022 sa zapísali do novodobej histórie našej nemocnice a dá sa povedať, že i mesta. Šesť nových operačných sál, prvotriedna technika, ktorú vidíme skôr zo zahraničia alebo vo filmoch je pripravených pre všetkých pacientov, ktorí hľadajú pomoc u profesionálov. K tomuto špičkovému vybaveniu nemocnica zabezpečuje aj centrálnu sterilizáciu či modernú pred a pooperačná starostlivosť.

Vďaka novému prevádzkovému zázemiu sa čakacie doby skrátia na polovicu, čo je vzhľadom na enormný počet odložených operácií veľké pozitívum. Prostredie bude bezpečnejšie a starostlivosť o pacientov ešte lepšia.

Operačné sály sú sústredené v jednom centrálnom priestore. K dispozícii sú dve veľké super čisté sály vhodné na úrazové a ortopedické operácie a ďalšie štyri izby, z ktorých dve sú primárne určené na laparoskopické a artroskopické výkony. Významnou novinkou je manažér operačnej sály, ktorý je zodpovedný za plánovanie operácií v takom poradí a štruktúre, aby zohľadňovalo čo najefektívnejšie využitie priestoru.

Treba už len veriť, že v operačných sálach bude mať kto pracovať a že Vláda SR pri nemalom míňaní financií nezabudne na zdravotníkov a vytvorí im finančné zázemie tak ako majú v západnej Európe.

Zdroj foto: Facebook – Nemocnice Svet zdravia

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.