Mesto chce postaviť nové nájomné byty

Topoľčany, ako mnohé ďalšie slovenské mestá, čelia dlhodobému trendu klesajúcej populácie. S cieľom zvrátiť túto situáciu a zlepšiť dostupnosť nájomného bývania, sa vedenie mesta rozhodlo konať.

Úrad mesta sa už niekoľko rokov zaoberá bytovým domom 1515 na Bernolákovej ulici. Pôvodne bol plán na jeho rekonštrukciu, ale tá by si vyžiadala významné finančné prostriedky. Preto sa mesto rozhodlo prioritne postaviť nový bytový dom na mieste pôvodného.

V minulých rokoch sa všetci obyvatelia z bytového domu 1515 už vysťahovali. Mestské služby momentálne vykonávajú vypratávacie práce a prebieha verejné obstarávanie na realizátora búracích prác. Financovanie výstavby sa plánuje aj zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Okrem novostavby sa mesto zameriava aj na efektívne využitie existujúcich možností. Práve preto sa spúšťa systém prestupného bývania, ktorý by mohol byť jedným zo spôsobov riešenia nedostatku bývania v meste. Mestskí poslanci sa taktiež budú venovať diskusii o vhodnom využití existujúcich bytových priestorov na najbližšom zastupiteľstve.

Zdroj foto: https://www.facebook.com/topolcanyoficialne

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks jsou otevřené.