PEŠIA ZÓNA SA ROZŠÍRI O ZELENÚ ČASŤ

0

Mesto Topoľčany sa púšťa do rekonštrukcie priestoru pred Domom kultúry, ktorý je tvorený rozsiahlou betónovou dlažbou. Už v minulosti prebiehali v meste úvahy o vytvorení námestíčka či iného priestoru, ktorý by vhodne a reprezentatívne dotváral priestor tohto nemalého kultúrneho stánku.

V roku 2015 v mestskom zastupiteľstve padali aj návrhy o odpredaji celého Domu kultúry, pričom financie z jeho predaja sa mali investovať do rekonštrukcie Spoločenského domu (budova Kina). Argumentom vtedy bolo opätovné využívanie menšej spoločenskej sály v priestoroch spoločenského domu, ktorá je ešte aj dnes využívaná ako posilňovňa. K tomuto kroku našťastie mesto doposiaľ nepristúpilo a v roku 2022 sa začne aj s revitalizáciou jeho okolia vďaka financiám z Eurofondov.

ČO VŠETKO SA ZMENÍ?

– Dlažbu nahradia priepustné povrchy ako drenážna dlažba a mlat.

– Vzniknú zelené plochy spoločne s výsadbou stromov

– Steny domu kultúry sa čiastočne zateplia a zazelenia

– Doplnia sa lavičky a iná drobná parková architektúra

– Vytvorí sa reprezentatívny priestor s vodnými tryskami

– Vybudujú sa podzemné nádrže na zachytávanie dažďovej vody a jej zachytávanie zo strechy Domu kultúry pre zavlažovanie zelene

Mesto Topoľčany chce týmto projektom rozšíriť pešiu zónu a vybudovať tak priestor pre menšie spoločenské podujatia či možnosti trávenia voľného času v meste.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.