TUBLATANKA VYSTÚPI V TOPOĽČANOCH UŽ TOTO LETO!

0

Avizovaný koncert legendárnej skupiny Tublatanka, ktorý odložili aj opatrenia v rámci pandémie covidu-19 sa toto leto stane skutočnosťou. Legendárne hity tejto kapely si budeme môcť užiť v termíne už tradičných Topoľčianskych hodov 15. augusta 2021 na Námestí M.R. Štefánika od 20.00 hodiny.

NEĽAHKÁ ÚLOHA ORGANIZÁTORA – POVOLENÝCH IBA 1000 NÁVŠTEVNÍKOV

Pre organizátora, ktorým je novo vzniknutá Mediálna a kultúrna spoločnosť Topoľčany a samotné Mesto Topoľčany stojí však úloha, ktorou si lámu hlavu viaceré mestá či agentúry hudobných podujatí, tak aby neobchádzali nariadenia a vyhli sa pokute zo strany štátu.

NA KAŽDOM PODUJATÍ SA RIAĎTE POKYNOM ORGANIZÁTORA

I keď sa okres Topoľčany nachádza v stupni monitoringu pre kultúrne podujatia platia pravidlá maximálne 1000 návštevníkov v exteriéry. Navyše každý organizátor musí vymedziť a ohradiť priestor podujatia, označiť vstup a výstup na podujatie a kedykoľvek preukázať počet návštevníkov. Podľa opatrení je vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Ak by sa však okres Topoľčany prepol na semafore o stupeň do žltej farby sú opatrenia pre kultúrne podujatia oveľa tvrdšie.

V KRÁTKOSTI O TUBLATANKE

* Tublatanka je slovenská rocková kapela, ktorú v roku 1982 založili Martin Ďurinda (gitara) a Juraj Černý (bicie).

* Názov skupiny pochádza z knihy Edgar Rice Burroughsa, Tarzan. Jeho základom je meno nevlastného Tarzanovho opičieho otca, zlého opičiaka menom Tublat s príponou podľa vzoru vtedajšieho veľmi populárneho ľudového orchestra, ktorý sa volal Moravanka. „Ľudový charakter“ skupiny podčiarkovali aj kostýmy (slovenské ľudové kroje), ktoré kapela používala na svojich vystúpeniach počas prvých desiatich rokov.

* Členovia skupiny: Maťo Ďurinda, Juraj Topor, Peter Schlosser

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.